Įvairovės Chartija
Patirties vizitai Ispanijoje

Patirties vizitai Ispanijoje

Šią savaitę su kolegomis iš Diversity Development Group lankomės Madride, kur susitikome su aibe valstybės valdomų ir kitų įmonių, taip pat NVO, kurių veikimo modelių ir strateginiuose tiksluose – įvairovė ir įtrauktis.
Kelios įžvalgos:
✔️ Ispanijioje populiarėja praktika, kai įmonės dėl darbo ir asmeninio gyvenimo balanso savo darbuotojams apmoka namų ruošos, slaugos, vaikų priežiūros paslaugas. Prieš dešimtmetį tai pradėjo Vivofácil Grupo, o dabar jau turi keli šimtai darbdavių.
✔️ Jei Ispanijoje veikiančioje įstaigoje daugiau nei 15 darbuotojų, atsiranda 2 proc. taisyklė – tiek žmonių kolektyve turi būti su negalia. Kai kurios sutiktos įmonės šį rodiklį dvigubina arba trigubina.
✔️ Nacionalinis transliuotojas RTVE pripažįsta, kad jų kolektyvas neatspindi visuomenės įvairovės ir šiemet per samdos procesą tai tikisi pakeisti (2023 m. į pensiją išeina daugiau nei 1000 darbuotojų).
✔️ RTVE auditorijos atstovė/ombudsperson kas tris mėnesius daro viešas apžvalgas apie klausytojų/ skaitytojų skundus ir klausimus. Pastaruoju metu daugiausiai jų susiję su moters vaizdavimu eteryje ir lyčių lygybe transliuotojo programose.